Міжнародний молодіжний обмін „Meine ethnische Zugehörigkeit“

Міжнародний молодіжний обмін „Meine ethnische Zugehörigkeit“ «Where do I belong» ‒ це тристоронній проект між молодими людьми з Німеччини, України та Іспанії.
У ході першої частини обміну у Дрездені, учасники разом із Politischer Jugendring Dresden у цікавій та неформальній атмосфері, у формі дискусій та воркшопів поглибили свої знання та уявлення про культурну, етнічну та національну ідентичність. Активна програма проекту дала змогу учасникам побачити Дрезден таким, як бачать його біженці, поспілкуватись із ними та почути пережите із перших вуст. Разом із істориком Маркусом Вебером вони відвідали кладовище Heidefriedhof, у якому виконуючи практичні завдання осмислили роль монументів у збереженні колективної та індивідуальної пам’яті. Також, молоді люди познайомились із реаліями життя сорбів, побувавши у невеликому містечку Бауцен, що на околицях Дрездену. Учасники доторкнулись до культури кожної із сторін обміну через національні страви, танці, музику. Усі емоції та враження від обміну були відображені у власних блогах.
Друга частина обміну у Террассі передбачала продовження роботи із темами ідентичності разом із організацією La Vibria Intercultural. Результатом дводенного воркшопу на тему цінності усних джерел стали самостійно зняті інтерв’ю на найбільш хвилюючі теми. Учасники дізнались історію громадянської війни в Іспанії у музеї Mume та вшанували хвилиною мовчання її жертв на місці колишнього концтабору, на березі Аржелес у Франції. У Maternity of Elna (Франція) учасники познайомились із зворушливими історіями народження немовлят під час громадянської війни. Кожному неодмінно запам’ятався вечір каталонської культури, проведений у серці Барселони. Також, учасники дізнались про діяльність Erasmus+ та відкрили нові можливості для себе як волонтерів European Solidarity Corps. В кінці обміну, молоді люди поділилися ідеями щодо організації проектів у майбутньому.
Молодіжний обмін «Where do I belong» став переломним моментом, після якого кожен знайшов нові для себе відповіді на питання «Хто ж я?», «Яка моя приналежність?». Завдяки ньому, учасники усвідомили важливість ідентичності, як власної, так і колективної, і з отриманим багажем знань та навичок готові і надалі займатись питаннями її дослідження, і що найголовніше ‒ збереження. Проект дав можливість осмислити значущість кожного із нас як частини суспільства, нашої ролі у суспільстві та відповідальності перед ним.
Проект проводився за фінансової підтримки європейської програми Erasmus +.