Проект „Familiensprachschule“ для дітей 7-9 років

Цьогорічний проект „Familiensprachschule“ для дітей 7-9 років, який проходив у Карпатах з 07 по 16 липня 2018 року, став не тільки літнім відпочинком для дітей і батьків, а й майданчиком для вивчення німецької мови в інтерактивній формі. Завдяки професіоналізму робочої команди діти молодшого шкільного віку підвищили свою мотивацію до вивчення німецької мови.

Одним з найважливіших завдань для організаторів було розроблення спільних правил для проекту. Це передумова для того, щоб батьки та діти могли конструктивно співпрацювати та взаємодіяти разом.

Унікальна концепція проекту полягає у тому, що діти та батьки повинні спільно розширювати свої знання з німецької мови, а також свої соціальні навички. Тому потрібно спілкуватися один з одним не тільки під час уроків німецької мови, а й під час інших подій програми. До них відносяться спортивні заходи та завдання, з якими можна впоратися спільно та через соціальну взаємодію. У ремесло-мистецьких заходах повинен розкриватися потенціал творчого мислення та майстерності. Щодня батьки та діти разом працюють над домашніми заняттями на наступний день і діляться враженнями та подіями дня один з одним.

Вперше організаційна команда була доповнена носієм мови. Звичайно, це було надзвичайним подарунком для всіх учасників. Це забезпечило додатковий стимул для подолання власного мовного бар’єру. Таким чином, батьки та діти змогли перевірити свої знання німецької мови з носієм та поглибити їх. Крім того, носій мови надав учасникам практичне уявлення про фонетичні основи німецької мови для покращення їхньої вимови.

Окрім мовних занять, у другій половині дня відбувалися інтерактивні ігри з батьками та дітьми (педагогіка переживань). На цьому занятті потрібно було освоїти різні завдання, які, як правило, могли вирішуватися тільки через співпрацю в межах групи. Креативне мислення та спільна взаємодія вимагалися від усіх учасників для успішного виконання поставлених задач. У творчій діяльності також було потрібно багато креативності та спільної роботи.

Всі батьки та діти, які брали участь у цьому унікальному проекті, чекають на наступну зустріч з організаторами. Завдяки таким подіям Всеукраїнське Об’єднання „Німецька молодь в Україні“ сприяє тому, що успішна робота в суспільстві може відбуватися лише через співпрацю людей. Крім того, вона готує нове покоління до майбутнього.