Друга частина міжнародного обміну „Zeit zum Handeln“

Завершилася друга частина міжнародного молодіжного обміну „Zeit zum Handeln“.

Підводячи підсумки проекту, можна відзначити, що вдалося задіяти молодь у волонтерській діяльності як в Україні, так і в Німеччині. Завдяки безлічі різних семінарів і відвідувань архіву громадянського руху, інституту локальної демократії та інших некомерційних організацій учасники обміну вивчили і усвідомили, що таке взагалі громадянська активність. Молоді люди зрозуміли, що соціально-політичні процеси відіграють величезну роль в житті суспільства, і необхідно бути активним в даних процесах в своїй країні. Внаслідок активного двотижневого спілкування молоді з України і з Німеччини українські учасники значно покращили свій рівень німецької мови. Завдяки таким молодіжним зустрічам зацікавленість в поліпшенні німецької мови зростає ще більше.

Короткострокові результати проекту вже досягнуті, тепер чекаємо і довгострокових результатів. Молоді люди будуть працювати в режимі онлайн над створенням брошур про організацію проекту, а також над відеоінтерв’ю про цей обмін.

Проект був проведений завдяки партнерству між організаціями НМУ (Німецька молодь в Україні) і Pjr Fsjler (Politischer Jugendring Dresden). Велика подяка організаторам та керівникам проекту з німецької сторони за прийом і проведення обміну.